REGULAMIN obowiązujący od 25.12.14r

Poniższy regulamin określa zasady zakupów w sklepie internetowym Kraina Muzyki Złożenie zamówienia oznacza akceptację poniżej wyszczególnionego regulaminu.

Sprzedawcą jest Kraina Muzyki Wioleta Fedorczak mieszcząca się w Legnicy, przy ulicy Przybosia 3/26, NIP: 6912348055, regon: 022410175. Karina Muzyki jest działalnością gospodarczą zarejestrowana w Urząd Miasta w Legnicy. Sklep internetowy Kraina Muzyki realizuje sprzedaż towarów zawartych na jego stronie internetowej www.krainamuzyki.com z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość.

1. Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.KrainaMuzyki.com, telefonicznie 667391789, i mejlowo sklep@krainamuzyki.pl

2. Klientem Sklepu może być osoba fizyczna posiadająca pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych oraz osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej.

3. Klient sklepu może dokonać aktywacji swego konta sklepowego, aby korzystać z pełni promocji oraz wszystkich funkcji dostępnych dla zarejestrowanego użytkownika naszego sklepu. Klient niezarejstrowany może dokonywać dowolnych zakupów, jednak bez dostępu do konta, na którym mieszczą się takie informacje jak: historia zamówień, transakcje, zawroty itd.

 1. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione produkty:

-  przelew tradycyjny/bankowy. Dane do przelewu - numer konta (Mbank): 82 1140 2004 0000 3002 7519 4871 (Wioleta Fedorczak ul. Przybosia 3/26 59-220 Legnica);

-  przy odbiorze osobistym (tylko na terenie Legnicy);

- szybki przelew realizowany za pośrednictwem zewnętrznej platformy (Przelewy24) płatności online zapewniającą najwyższy poziom bezpieczeństwa.

karty płatnicze obsługiwane przez Przelewy24: Visa, Mastercard, American Express – OBECNIE NIEDOSTĘPNA OPCJA ZAPŁATY !

Lista banków obsługiwanych banków przez Przelewy24. (tabela poniżej)

Lp.

Bank

e-transfer

e-przelew

1.

mBank

Tak

Tak

2.

PKO BP

Tak

Tak

3.

BZ WBK

Tak

Tak

4.

ING Bank Śląski

Tak

Tak

5.

PEKAO S.A.

Tak

Tak

6.

Bank Millennium

Tak

Tak

7.

Alior Bank

Tak

Tak

8.

Inteligo

Tak

Tak

9.

Multibank

Tak

Tak

10.

Credit Agricole

-

Tak

11.

Alior Sync - T-Mobile Bank

Tak

Tak

12

BGŻ

-

Tak

13.

Nordea Bank

Tak

Tak

14.

Euro Bank

Tak

Tak

15

Deutsche Bank

Tak

Tak

16

Citi Handlowy

Tak

Tak

17

Kredyt Bank

-

Tak

18

BPH

Tak

Tak

19

GetIn Bank

-

Tak

20

Bank Pocztowy

TAK

Tak

21

BNP Paribas Polska

-

Tak

22

GetIn Online

-

Tak

23

Bank Ochrony Środowiska

Tak

Tak

24

Raiffeisen Polbank

Tak

Tak

25

Polbank

-

Tak

26

IKO

Tak

-

27

SGB

TAK

Tak

28

Idea Bank

-

Tak

29

Volkswagen Bank

-

Tak

30

Meritum Bank

Tak

Tak

31

SKOK

-

Tak

32

Toyota Bank

-

Tak

33

Plus Bank

Tak

Tak

34

Get Bank

-

Tak

35

FM Bank

-

Tak

36

BRE Bank

-

Tak

37

Bank Polskiej Spółdzielczości

TAK

Tak

38

DnB Nord

-

Tak

Przelewy24 oferują zautomatyzowany proces płatności nie tylko dla metod e-transferów, lecz także dla e-przelewów. E-transfery ( Pay by link) to metody płatności, które automatycznie wypełniają końcowy formularz przelewu. Banki które nie udostępniają tych metod płatności realizują tzw. e-przelewy – w tym przypadku klient musi ręcznie wypełnić formularz przelewu bankowego.  Przelewy24 z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie klientów przygotowali rozwiązanie bankbrowser, które pozwala realizować wszystkie płatności automatycznie. Dodatkowo serwis Przelewy24 jako jedyny umożliwia księgowanie transakcji 24/7 – pomimo faktu, iż nie wszystkie banki procesują transakcję online.

 1. Przyjęcie do realizacji zamówienia rozpoczyna się:

a) w przypadku zamówień płatnych kartą kredytową (płatniczą) lub przelewem - w dniu otrzymania potwierdzenia transakcji z platformy "Przelewy24" - co w przypadku płatności kartą lub szybkim przelewem następuje zazwyczaj w ciągu kilku minut. Uzyskanie potwierdzenia pozostałych przelewów uzależnione jest od banku i typu zleconego przelewu.

b) w przypadku tradycyjnego przelewu po zaksięgowaniu środków na naszym koncie bankowym (w przypadku przelewu bankowego czas księgowania wynosi około 24 godzin, w przypadku MBanku – kilka minut, w przypadku przelewów pocztowych około dwóch dni)

 1. W przypadku niedostępności towaru lub części zamówienia Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia, zwrot nadpłaconej kwoty przelewem na konto). Termin realizacji podany przy każdym produkcie, jest wiążący w chwili złożenia przez Klienta zamówienia.
 2. Do dokonywania zakupów w Sklepie niezbędne jest posiadanie aktywnego konta poczty elektronicznej. Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje e-mailem potwierdzenie przyjęcia zamówienia. W potwierdzeniu umieszczany jest wykaz produktów zamówionych przez Klienta, ich ceny w złotówkach polskich, cena łączna, koszt przesyłki, a także sposób i czas dostawy.
 3. Do każdego zamówienia wystawiana jest paragon fiskalny, stanowiący gwarancję. Faktura lub rachunek uproszczony wystawiany jest na życzenie klienta po podaniu w formularzu koniecznych danych. Nasz sklep nie jest upoważniona do wystawiania faktur vat, gdyż nie mamy owej prawnej możliwości, ponieważ nie jest płatnikiem vat. Rachunek uproszczony/faktura uproszczona od faktury vatowskiej różni się tylko tym, że cena przedmiotu jest jednostkowa, nie zaś rozczłonkowana na vat i osobno przedmiot zakupu.
 4. Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane. W takim przypadku prosimy o kontakt telefoniczny w celu rozwiązania sytuacji.
 5. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i są cenami kompletnymi. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. 
 6. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta sposób. Koszty dostawy w zależności od wagi określa cennik, z którym można zapoznać się w zakładce dostawa. Przesyłki dostarcza: Poczta Polska, InPost / PGP, kurier DPD

Poczta Polska: przesyłka priorytetowa (list polecony) - czas dostawy: 1-2 dni robocze, wysyłka ekonomiczna (list polecony) – czas dostawy: 3 dni roboczych;

InPost: Paczkomaty InPost / PGP – czas dostawy 1-2dni robocze.

DPD – Standard dostawa dnia następnego (dotyczy dni roboczych).

Mogą Państwo również odebrać towar w siedzibie naszego sklepu bez żadnych opłat.

 1. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez www.KrainaMuzyki.com danych osobowych zawartych w zamówieniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych Dz.U.Nr 133 poz.883.
 2. W przypadku gdy klient nie odbierze przesyłki wysłanej zgodnie ze złożonym zamówieniem, sklep Kraina Muzyki ma prawo do zablokowania konta klienta, oraz do naliczenia przed ponowną wysyłką potrójnej stawki kosztu przesyłki (koszt nadania przesyłki + koszt zwrotu przesyłki + koszt ponownej wysyłki).
 3. Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją producenta i importera.
 4. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien odesłać go przesyłką pocztową ekonomiczną z dowodem nadania, a wraz z nim otrzymany rachunek (lub jego kopię) z oznaczoną częścią "reklamacja" i opisem przyczyny reklamacji na adres sklepu (Kraina Muzyki Wioleta Fedorczak, ul. Przybosia 3/26, 59-220 Legnica lub na adres mejlowy  sklep@krainamuzyki.com). Sklep nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem.

Reklamację można złożyć w terminie dwóch lat od daty doręczenia towaru i 1 roku od daty stwierdzenia wady towaru.

Reklamację jest uzasadniona w przypadku gdy towar ma wady, jest uszkodzony, nie jest pełnowartościowy.

     Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej:

        imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego,

        datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji,

        przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego,

        wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację.

    Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie.

    Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci.

    Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.


Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, sklep zwraca natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji – o ile jest ona zasadna. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.

                                                    

16. ZWROTY

W przypadku zwrotu prosimy o zwrot paragonu fiskalnego, który otrzymują Państwo wraz z przedmiotem(ami). W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny (Kupujący informuje Sprzedającego o odstąpieniu od umowy wysyłając oświadczenie). W takim przypadku Sprzedający zwróci otrzymane od Kupującego płatności.  

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy maja Państwo kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, chyba że Sprzedający wstrzymał się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu - co stosujemy w naszym sklepie Kraina Muzyki.

Aby odstąpić od umowy zawartej na naszym sklepie www.krainamuzyki.com, należy złożyć stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail: sklep@krainamuzyki.com Kupujący może skorzystać ze wzoru odstąpienia od umowy, podanego poniżej.

Przesyłkę należy nadać na adres: Kraina Muzyki Wioleta Fedorczak J. Przybosia 3/26 59-220 Legnica

 

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy:

(Oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

 

[DANE SPRZEDAJĄCEGO]

…………………………….

…………………………….

…………………………….

 

Ja……………………………….niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następującej/ych rzeczy ……….…………………………………………………………………………………………………………., numer oferty……………………………………… .

Data zawarcia umowy to ………………………………………., data odbioru ……………………………………………….… .

 

 

 

Imię i nazwisko………………………………………………………….

Login Allegro……………………………………………………………..

Adres …..…………………….……..…………………………………….

Data………………………………………………………………………….

…….……………………………………………………………………

Dane do przelewu bankowe (wraz z numerem konta Klienta)...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Podpis (tylko jeżeli formularz jest wysłany w wersji papierowej)

 

Koszt zwrotu rzeczy:

- W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania Towaru

- W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca zwraca Kupującemu koszt za zakupiony(e) przedmiot(y). W przypadku zwrotu towaru należy również zwrócić kupującemu koszty przesyłki towaru do niego, jednak jeżeli kupujący wybrał sposób dostarczenia inny niż najtańszy oferowany przez Sprzedającego zwykły sposób dostarczenia, Sprzedający (Kraina Muzyki) nie jest zobowiązany do zwrotu poniesionych przez Kupującego dodatkowych kosztów.

- W przypadku nabycia wadliwego produktu, kupujący może zdecydować, czy woli obniżenie jego ceny, czy odstąpienie od umowy, jednak jeśli produkt jest rozfoliowany Sprzedający może się na to nie zgodzić.

- Kwota za zwrot jest zawracana klientowi na jego numer konta bankowego za pomocą naszego konta bankowego (należny wypełnić oświadczenie). Sprzedawca powinien zwrócić pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, chyba, że Sprzedający wstrzymał się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu - co stosujemy w naszym sklepie Kraina Muzyki.

- W przypadku zwrotu Klient proszony jest o zabezpieczenia zakupionego towary, aby nie uległ on uszkodzeniu podczas wysyłki (zabezpieczenie typu: karton, folia bąbelkowa, koperta - pragniemy dodać, iż sami zabezpieczamy w taki sposób wysyłki).

 

Brak możliwości odstąpienia od umowy dotyczy sytuacji:

- w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami; Przykładem w tym przypadku jest box z płytami CD brak nawet jednej płyty uniemożliwia zwrot. 

- w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu (zafoliowane), jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu Kupujący nie może zwrócić towaru. Zwracany towar musi być tożsamy z produktem otrzymanym, nowy w folii fabrycznej, nie użytkowany.

- Zwrot gotówki zawsze odbywa się przelewem tradycyjnym na konto bankowe klienta.

 1. Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów,  znajdują się pod następującym adresem: www.uokik.gov.pl, w zakładce. „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”. 
 2. Sądem właściwym do rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy, wskazany w przepisach Kodeksu Postępowania Cywilnego.
 3. Dane osobowe i prywatność

  Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych jest firma Kraina Muzyki Wioleta Fedorczak z siedzibą przy ulicy Przybosia 3/26, w Legnicy. Dane osobowe przetwarzane są zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. 2002, Nr 101, poz. 926 ze zm.) w następujących celach:
   
  - realizacji umowy sprzedaży na podstawie zamówienia złożonego w sklepie przez Klienta
  - realizacji reklamacji i zwrotów wynikających z zawartej umowy sprzedaży
  - administracji kontem w sklepie Kraina Muzyki
  - reklamowych własnych produktów
  - obsługi newsletter sklepu.
  Niezależnie od rejestracji w Sklepie każda osoba może zapisać się na Newsletter i po podaniu adresu e-mail, będzie otrzymywać informacje handlowe zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204, z późn. zm.).


Dane nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych.                                             
Osobie, której dane dotyczą, przysługuje pełne prawo dostępu do ich treści oraz poprawiania.
 
Podanie danych jest dobrowolne jednak niezbędne do realizacji celów z punktu 1.

Informacje zawarte w logach dostępowych mogą zawierać różne dane np. adres IP. Właściciel Sklepu wykorzystuje je wyłącznie w celach technicznych. Właściciel Sklepu zastrzega sobie możliwość udostępniania danych, o których tu mowa, do podmiotów uprawnionych na podstawie przepisów szczególnych (np. organom ścigania).

Nasz sklep wykorzystuje pliki cookies. Pliki cookies (tzw. ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, wysyłane i przechowywane w Urządzeniu, z którego użytkownik łączy się z Internetem i wchodzi na stronę internetową naszego sklepu. Pliki te  pozwalają "stronie" rozpoznać preferencje użytkownika. Zawierają nazwę strony internetowej z której pochodzi, "długość życia" pliku , oraz wartość, którą jest zazwyczaj przypadkowo wygenerowany unikalny numer. Pliki cookies wykorzystywane są do uproszczenia lub umorzenia danej operacji w tym między innymi do zapamiętywania danych niezbędnych do logowania Klienta, lepszego dopasowania sklepu do potrzeb Klienta, tworzenia statystyk oglądalności. Warunkiem działania cookies jest ich akceptacja przez przeglądarkę oraz ich nie usuwanie. Poprzez pliki cookies nie są przetwarzane lub przechowywane dane osobowe.

 

20. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, a w szczególności Kodeksu Cywilnego, Ustawy o prawach konsumenta oraz przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

21. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany powyższego Regulaminu

22. Od 25 maja 2018 roku przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich korygowanie, żądania ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. W celu korektry prosze o kontakt telefon: 667391789 lub krainamuzyki@wp.pl