Regulamin z września 2014r

Poniższy regulamin określa zasady zakupów w sklepie internetowym Kraina Muzyki Złożenie zamówienia oznacza akceptację poniżej wyszczególnionego regulaminu.

Sprzedawcą jest Kraina Muzyki Wioleta Fedorczak mieszcząca się w Legnicy, przy ulicy Przybosia 3/26, NIP: 6912348055, regon: 022410175. Sklep internetowy Kraina Muzyki realizuje sprzedaż towarów zawartych na jego stronie internetowej z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość.

 1. Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.KrainaMuzyki.com, telefonicznie 667391789, i mejlowo sklep@krainamuzyki.pl
 2. Klientem Sklepu może być osoba fizyczna posiadająca pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych oraz osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej.
 3. Klient sklepu może dokonać aktywacji swego konta sklepowego, aby korzystać z pełni promocji, oraz wszystkich form udostępnionych wysyłki. Klient niezarejstrowany może dokonywać dowolnych zakupów, jednak bez możliwości płatności za zamówienie przy odbiorze wysyłki.
 4. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione produkty:

-  przelew tradycyjny. Dane do przelewu - numer konta (Mbank): 82 1140 2004 0000 3002 7519 4871 (Wioleta Fedorczak ul. Przybosia 3/26 59-220 Legnica);

-  przy odbiorze osobistym (tylko na terenie Legnicy);

-  przy odbiorze wysyłki (wysyłka pobraniowa: paczka 24, paczka ekstra 24, paczka 48)

- szybki przelew realizowany za pośrednictwem zewnętrznej platformy (Przelewy24) płatności online zapewniającą najwyższy poziom bezpieczeństwa.

karty płatnicze obsługiwane przez Przelewy24: Visa, Mastercard, American Express

Lista banków obsługiwanych banków przez Przelewy24. (tabela poniżej)

Lp.

Bank

e-transfer

e-przelew

1.

mBank

Tak

Tak

2.

PKO BP

Tak

Tak

3.

BZ WBK

Tak

Tak

4.

ING Bank Śląski

Tak

Tak

5.

PEKAO S.A.

Tak

Tak

6.

Bank Millennium

Tak

Tak

7.

Alior Bank

Tak

Tak

8.

Inteligo

Tak

Tak

9.

Multibank

Tak

Tak

10.

Credit Agricole

-

Tak

11.

Alior Sync - T-Mobile Bank

Tak

Tak

12

BGŻ

-

Tak

13.

Nordea Bank

Tak

Tak

14.

Euro Bank

Tak

Tak

15

Deutsche Bank

Tak

Tak

16

Citi Handlowy

Tak

Tak

17

Kredyt Bank

-

Tak

18

BPH

Tak

Tak

19

GetIn Bank

-

Tak

20

Bank Pocztowy

TAK

Tak

21

BNP Paribas Polska

-

Tak

22

GetIn Online

-

Tak

23

Bank Ochrony Środowiska

Tak

Tak

24

Raiffeisen Polbank

Tak

Tak

25

Polbank

-

Tak

26

IKO

Tak

-

27

SGB

TAK

Tak

28

Idea Bank

-

Tak

29

Volkswagen Bank

-

Tak

30

Meritum Bank

Tak

Tak

31

SKOK

-

Tak

32

Toyota Bank

-

Tak

33

Plus Bank

Tak

Tak

34

Get Bank

-

Tak

35

FM Bank

-

Tak

36

BRE Bank

-

Tak

37

Bank Polskiej Spółdzielczości

TAK

Tak

38

DnB Nord

-

Tak

Przelewy24 oferują zautomatyzowany proces płatności nie tylko dla metod e-transferów, lecz także dla e-przelewów. E-transfery ( Pay by link) to metody płatności, które automatycznie wypełniają końcowy formularz przelewu. Banki które nie udostępniają tych metod płatności realizują tzw. e-przelewy – w tym przypadku klient musi ręcznie wypełnić formularz przelewu bankowego.  Przelewy24 z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie klientów przygotowali rozwiązanie bankbrowser, które pozwala realizować wszystkie płatności automatycznie. Dodatkowo serwis Przelewy24 jako jedyny umożliwia księgowanie transakcji 24/7 – pomimo faktu, iż nie wszystkie banki procesują transakcję online.

 1. Przyjęcie do realizacji zamówienia rozpoczyna się:

a) w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze - w pierwszym dniu roboczym po otrzymaniu zamówienia.

b) w przypadku zamówień płatnych kartą kredytową (płatniczą) lub przelewem - w dniu otrzymania potwierdzenia transakcji z platformy "Przelewy24" - co w przypadku płatności kartą lub szybkim przelewem następuje zazwyczaj w ciągu kilku minut. Uzyskanie potwierdzenia pozostałych przelewów uzależnione jest od banku i typu zleconego przelewu.

c) w przypadku tradycyjnego przelewu po zaksięgowaniu środków na naszym koncie bankowym (w przypadku przelewu bankowego czas księgowania wynosi około 24 godzin, w przypadku MBanku – kilka minut, w przypadku przelewów pocztowych około dwóch dni)

 1. W przypadku niedostępności towaru lub części zamówienia Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia, zwrot nadpłaconej kwoty przelewem na konto). Termin realizacji podany przy każdym produkcie, jest wiążący w chwili złożenia przez Klienta zamówienia.
 2. Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje e-mailem potwierdzenie przyjęcia zamówienia. W potwierdzeniu umieszczany jest wykaz produktów zamówionych przez Klienta, ich ceny w złotówkach polskich, cena łączna, koszt przesyłki, a także sposób i czas dostawy.
 3. Do każdego zamówienia wystawiana jest paragon fiskalny, stanowiący gwarancję. Faktura lub rachunek uproszczony wystawiany jest na życzenie klienta po podaniu w formularzu koniecznych danych.
 4. Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane.
 5. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i są cenami kompletnymi. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. 
 6. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta sposób. Koszty dostawy w zależności od wagi określa cennik, z którym można zapoznać się w zakładce dostawa. Przesyłki dostarcza: Poczta Polska, InPost / PGP.

Poczta Polska: przesyłka priorytetowa (list polecony, paczka) - czas dostawy: 1-2 dni robocze, wysyłka ekonomiczna (list polecony, paczka) – czas dostawy: 3 dni roboczych; Paczka 24 (dotyczy też pobrania, odbioru w punkcie) – 1-2 dni robocze, Paczka ekstra 24 (dotyczy też pobrania, odbioru w punkcie) – 1-2 dni robocze;  Paczka 48 (dotyczy też pobrania, odbioru w punkcie) – 2-3 dni robocze, paczka mini priorytetowa 1-2 dni robocze; paczka mini ekonomiczna – 3 dni robocze.

InPost: listy polecone oraz paczki – czas dostawy 3-5dni roboczych, Paczkomaty InPost / PGP – czas dostawy 1-2dni robocze.

Kupujący udziela sklepowi Kraina Muzyki upoważnienia do korzystania z pośrednictwa o zawarcia umowy na usługi pocztowe w jego imieniu, na rzecz kupującego i na jego rachunek. Mogą Państwo również odebrać towar w siedzibie naszego sklepu bez żadnych opłat.

 1. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez www.KrainaMuzyki.com danych osobowych zawartych w zamówieniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych Dz.U.Nr 133 poz.883.
 2. W przypadku gdy klient nie odbierze przesyłki wysłanej zgodnie ze złożonym zamówieniem, sklep Kraina Muzyki ma prawo do zablokowania konta klienta, oraz do naliczenia przed ponowną wysyłką potrójnej stawki kosztu przesyłki ( koszt nadania przesyłki + koszt zwrotu przesyłki + koszt ponownej wysyłki) zgodnie z prawem konsumenckim.
 3. Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją producenta i importera.
 4. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien odesłać go przesyłką pocztową z dowodem nadania na adres sklepu (Kraina Muzyki Wioleta Fedorczak, ul. Przybosia 3/26, 59-220 Legnica). Stwierdzenie wady winno nastąpić do 2 dni od otrzymania wysyłki. Sklep nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem.
  Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, sklep zwraca natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji – o ile jest ona zasadna. Do odsyłanego towaru należy dołączyć kopię paragonu lub faktury oraz informacje o stwierdzonej wadzie. Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 7 dni roboczych od ich wpłynięcia. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru. Kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271), mając na to 10 dni od daty dostarczenia wysyłki do odbiorcy/punktu odbioru/awizowania wysyłki. Towar należy wtedy odesłać niezwłocznie. Zwracany towar musi być tożsamy z produktem otrzymanym, nowy w folii fabrycznej, nie użytkowany. Zwrot gotówki zawsze odbywa się przelewem tradycyjnym na konto bankowe klienta.
 5. W sprawach których powyższy regulamin nie obejmuje obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego oraz ustawa z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez towar niebezpieczny.
 6. Sądem właściwym do rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy, wskazany w przepisach Kodeksu Postępowania Cywilnego.
 7. Dane osobowe i prywatność

  Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych jest firma Kraina Muzyki Wioleta Fedorczak z siedzibą przy ulicy Przybosia 3/26, w Legnicy. Dane osobowe przetwarzane są zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. 2002, Nr 101, poz. 926 ze zm.) w następujących celach:
   
  - realizacji umowy sprzedaży na podstawie zamówienia złożonego w sklepie przez Klienta
  - realizacji reklamacji i zwrotów wynikających z zawartej umowy sprzedaży
  - administracji kontem w sklepie Kraina Muzyki
  - reklamowych własnych produktów
  - obsługi newsletter sklepu.
  Niezależnie od rejestracji w Sklepie każda osoba może zapisać się na Newsletter i po podaniu adresu e-mail, będzie otrzymywać informacje handlowe zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204, z późn. zm.).


Dane nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych.                                             
Osobie, której dane dotyczą, przysługuje pełne prawo dostępu do ich treści oraz poprawiania.
 
Podanie danych jest dobrowolne jednak niezbędne do realizacji celów z punktu 1.

Informacje zawarte w logach dostępowych mogą zawierać różne dane np. adres IP. Właściciel Sklepu wykorzystuje je wyłącznie w celach technicznych. Właściciel Sklepu zastrzega sobie możliwość udostępniania danych, o których tu mowa, do podmiotów uprawnionych na podstawie przepisów szczególnych (np. organom ścigania).

Nasz sklep wykorzystuje pliki cookies. Pliki cookies (tzw. ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, wysyłane i przechowywane w Urządzeniu, z którego użytkownik łączy się z Internetem i wchodzi na stronę internetową naszego sklepu. Pliki te  pozwalają "stronie" rozpoznać preferencje użytkownika. Zawierają nazwę strony internetowej z której pochodzi, "długość życia" pliku , oraz wartość, którą jest zazwyczaj przypadkowo wygenerowany unikalny numer. Pliki cookies wykorzystywane są do uproszczenia lub umorzenia danej operacji w tym między innymi do zapamiętywania danych niezbędnych do logowania Klienta, lepszego dopasowania sklepu do potrzeb Klienta, tworzenia statystyk oglądalności. Warunkiem działania cookies jest ich akceptacja przez przeglądarkę oraz ich nie usuwanie. Poprzez pliki cookies nie są przetwarzane lub przechowywane dane osobowe.